czwartek, 22 października 2015

Gatunek: MultiMatka
      Gatunek: MultiMatka
      Rodzaj: Żeński
      Rodzina: WielodzietneGeneralnie MultiMatki zalicza się do rzędu naczelnych. Posiadają one długie, zadziwiająco chwytne kończyny przednie (co najmniej trzy pary), zwłaszcza jeśli chodzi o transport wielkogabarytowych zakupów oraz multidzieci za pomocą tychże. Niektóre MultiMatki wykształciły także chwytne kończyny tylne, aby z multidziećmi na rękach jednocześnie gotować strawy oraz czyścić powierzchnie. MultiMatki cechują się niebywale dużymi, ewolucyjnie wykształconymi 20 półkulami mózgowymi, dzięki czemu są w stanie spamiętać daty urodzin i imienin wszystkich multidzieci, dziadków, babć, pradziadków, wujków, cioć, stryjków, stryjenek, a jednocześnie być na bieżąco z Ligą Mistrzów... Większość z nich jest stopochodna, chyba że włożą kapcie... czasem nawet do pary. Mają kończyny przeważnie pięciopalczaste o przeciwstawnym pierwszym palcu. Ogon (*jeśli występuje) pełni także rolę dodatkowego narządu chwytnego, tudzież gadżetu czyszczącego typu all-in-one.
MultiMatki posługują się głównie mową, dotykiem i wzrokiem. Otwór gębowy znajdujący się z przodu głowy przystosowany jest do połykania zaskakująco dużych kawałków pokarmu w biegu, przy czym MultiMatki są wszystkożerne z przewagą przeżutych resztek po multidzieciach. Wewnątrz otworu gębowego występuje wysokoobrotowy język, dzięki czemu MultiMatka jest w stanie wyrzucić z siebie ok. 1000 słów na minutę... w trzech językach...
Oczy umieszczone są zazwyczaj na słupkach, dzięki czemu widzą wszystko i wszędzie. ZAWSZE. MultiMatki posiadły także umiejętność widzenia w ciemności, dlatego nocą poruszają się bezszelestnie celem wykonania zaległych obowiązków domowych. Inną istotną cechą oczu MultiMatek jest uniwersalna sprawność skaningu laserowego, przydatnego szczególnie w warunkach polowych - placowo-zabawowych.
MultiMatki ogarniają swe siedliska dotykiem albo bez-dotykiem. Bezdotykowo MultiMatki piorą, zmywają skorupy, gotują, pieką, odkurzają oraz delegują multidzieci do placówek wybierając siłą woli jeden z kilkudziesięciu przycisków na pilocie wbudowanym zazwyczaj w prawą kończynę  przednią. Inne niecierpiące zwłok sprawy MultiMatki wykonują za pomocą rąk i nóg, używając ich naprzemiennie. 

MultiMatki zamieszkują zazwyczaj rozległe siedliska z dostępem do świeżej wody, kawy oraz czekolady. Są stadne. Lubią towarzystwo innych MultiMatek. Rozmnażają się jak króliki. Rodzą najczęściej od 3 do 30 młodych. Spotkać je można w każdej strefie klimatycznej, chociaż najłatwiej zaobserwować je podczas mroźnych zim, gdy przedzierają się przez metrowe zaspy torując drogę niewielkim pojazdem dwuśladowym, w których uwięzione jest zazwyczaj jedno młode. Reszta młodych trzyma się kurczowo kończyn swej MultiMatki ujadając znacząco. MultiMatki dożywają zazwyczaj wieku średniego. Z pomocą używek i świętego spokoju osiągają czasem sędziwy wiek przedemerytalny, po czym kończy się ich przydatność. Amen

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz