czwartek, 29 października 2015

10 rzeczy, które MultiMatka może zrobić dla siebie..

Koralowa Mama rzuciła hasło - "10 rzeczy, które możesz dziś zrobić dla siebie".
MultiMatka więc odpowiada:

1. Zjedz coś słodkiego - MultiMatka w tym wypadku może zjeść COKOLWIEK, co jest w miarę świeże, nadające się do spożycia i nie przeżute przez multidzieci  - i tak będzie to rarytas!

2. Pomaluj paznokcie u stóp - słowo "pomaluj" występuje w multimatkowym słowniku jedynie jako składnik "Nie MALUJ ścian!", a coś takiego jak paznokcie u stóp u MultiMatki nie występuje....


3. Przeczytaj wiersz - ooo, tu MultiMatka może zaszaleć! W ramach Cała Polska czyta dzieciom może się MultiMatka te 20 min pomęczyć, a przepraszam - oderwać od codzienności i w końcu dorwać się bezkarnie do Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej i innych przedstawicieli śmietanki autorów dla dzieci..

4. Weź prysznic lub kąpiel z aromatycznym płynem - MultiMatka czasem się myje, ale możliwość umycia się bez multidzieci w łazience to byłoby coś! A do tego jeszcze z aromatycznym mydłem - ŁAŁ! Próbujcie MultiMatki - idźcie się umyć! Może tym razem Wam się uda ]:->

5. Przytul się do swojego dziecka albo innej osoby, którą kochasz - oksytocyna to coś, czym MultiMatka smaruje codziennie kanapki! Unosi się nad ziemią tuląc w swym objęciach przytulaśne multidzieci, a na koniec dnia rozpływa się w ramionach MultiOjca... Ale... takie rzeczy tylko w bajkach... no ewentualnie w nocy u boku Trzeciego wtulonego pięćdziesiąt tysięcy razy do podajnika z mlekiem...

6. Otwórz okno i weź głęboki oddech - a najlepiej wyjdź po prostu z domu, udaj się na nordic walking lub randkę z rowerem, a po 10 km wróć do domu głęboko oddychająca - multidzieci pozostawione same w domu na pewno Ci tego nie zapomną!

7. Połóż się i zamknij oczy - ooo, w tym MultiMatka jest naprawdę dobra, zarówno w połóż się (czytaj PADNIJ) jak i zamknij oczy (jak już PADŁA, jej oczy zamykają się automatycznie!)

8. Włącz swoją ulubioną muzykę - tego MultiMatka próbowała już wiele razy... czasem się udaje wysłuchać jednego kawałka w spokoju, ale zazwyczaj Trójca zwabiona słodkimi dźwiękami leci jak muchy do gówna  i skanduje bezbłędnie "WŁĄCZ NAM BAJKĘ!!"

9. Przypomnij sobie, co dobrego spotkało Cię wczoraj - hmm, wczoraj MultiMatka zjadła ŚNIADANIE oraz udała się na jesienny spacer podziwiając złoto na drzewach i pod nogami z perspektywy operatora-pchacza wózka dzięcięcego.. Ach!

10. Stań przed lustem i powiedz "Cześć jesteś fajna, lubię Cię" - takie afirmacje to prawdziwe wyzwanie dla MultiMatki, ale co tam!
Próba nr 1: "Akuku, gdzie jest synek mamusi? O, tu jest! I jak się śmieje! Akuku! A gdzie jest mamusia?" .....
Próba nr 2: "MultiMatko, jesteś naprawdę bardzo UŻYTECZNA! Morituri te salutant..."
Próba nr 3: "Hej hej FAJNA z Ciebie MultiMatka! I lubię jak zajmujesz się multidziećmi!"

To chyba się udało, nie???!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz